Adatvédelmi tájékoztató

I.Az adatkezelő

Neve: Civil Zugló Egyesület
Székhelye: 1145 Budapest, Gyarmat utca 6.
Levelezési címe: 1145 Budapest, Gyarmat utca 6.
Nyilvántartásba bejegyző hatóság:
Nyilvántartási szám: 01-02-0012951
Telefonszáma: +3670436 0767
E-mail címe: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Adatvédelmi nyilvántartási száma:

II. Az adatvédelmi tisztviselő

Az Általános Adatvédelmi Rendelet (GDPR) 3 esetben teszi kötelezővé az adatvédelmi tisztviselő kijelölését:
  1. ha az adatkezelést, adatfeldolgozást közfeladatot ellátó szerv vagy Hatóság végzi
  2. ha a szervezet alaptevékenysége olyan adatkezelési műveleteket foglalnak magukban, amelyek jellegüknél, hatókörüknél és/vagy céljaiknál fogva az érintettek rendszeres és szisztematikus nagymértékű megfigyelését teszik szükségessé, vagy
  3. ha az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó fő tevékenységei különleges személyes adatok nagy számban történő kezelését foglalják magukban.
Mivel a CivilZugló Egyesületre egyik sem vonatkozik,ezért szükségetlen Adatvédelmi tisztviselő kijelölése.
Kérdés esetén a fent megjelölt e-mail címen és telefonszámon lehet az Egyesülettel kapcsolatba lépni.

III. Az adatkezelés céljai, jogalapjai

Ez a tájékoztató azért készült, hogy az oldal látogatói megismerhessék, milyen személyes adatokat gyűjtünk, és hogyan kezeljük azokat.

1. Hozzászólások

A weboldalon a cikkek és az egyes termékek alatt nem lehetséges a hozzászólás.

2. E-mail

A weboldalon található e-mail ikon segítségével léphet az Egyesülettel kapcsolatba, aki szeretne.
E-mail küldés során e-mail címet és nevet kell megadni, hogy válaszolni tudjunk a felvetett problémára, kérdésre.
Ezeket az adatokat a kapcsolatfelvételt kezdeményező felhasználó hozzájárulása alapján kezeljük.

3. Elektronikus hírlevél

Híreinkről, újdonságainkról, tevékenységünkről hírlevelet küldünk azoknak, aki ehhez hozzájárulnak és feliratkoznak hírlevelünkre. Ehhez e-mail címet és nevet kérünk a feliratkozás során. A hírlevelek tartalmazzák az Egyesület nevét, adatait. Lehetőség van a hírlevelek végén a leiratkozásra is.

4. Kapcsolatfelvétel telefonon keresztül

Amennyiben a honlapon megadott telefonszámon valaki önként kapcsolatba lép velünk, a hívás során kiderülő telefonszámot (híváskijelzés mobilszám esetén), a hívó hozzájárulása alapján kezeljük.
Amennyiben nem alakul ki hosszabb kapcsolat a hívó és az Egyesület között, a telefonszámot, nevet nem rögzítjük.

5. Facebook oldal

Az Egyesület ismertségének növelésére Facebook oldalt működtetünk. Az adott oldalon lehetőség van hozzászólni az egyes posztokhoz, amelyek során láthatóvá válik a kommentelő neve/ felhasználó nev és hozzászólásának tartalma. Ezekhez szintén a kommentelő hozzájárulásával jutunk. Az oldalon lehetőség van üzenet küldésre is, ahol az üzenetet küldő hozzájárulásával lesz látható neve és üzenetének tartalma.
Az Egyesület adminisztrátorként működteti Facebook oldalát (page) és ilyen tekintetben adatkezelőnek minősül. A Facebook különböző statisztikákkal (Insights) segíti az oldalak adminisztrátorait, de az így közölt adatok anonimek maradnak, egyes felhasználókról konkrét információt nem szerzünk. Az anoním adatgyűjtés során habár az Egyesület adatkezelőnek minősül, mégis konkrét információkkal csak a Facebook rendelkezik, az Egyesület nem.

6. Információ sütikről (cookies)

A süti egy betűkből és számokból álló információcsomag, amelyet a szerver küld a böngésződnek, majd a böngésző visszaküldi a szervernek minden, a szerver felé irányított kérés alkalmával. A sütiket maga a szerver hozza létre a böngésződ segítségével a gépeden, ahol azok egy elkülönített könyvtárban kerülnek tárolásra.
Céljuk, hogy elmentsenek bizonyos beállításokat, információkat, megkönnyítsék a honlap használatát és közreműködjenek abban, hogy néhány releváns, kizárólag statisztikai jellegű információt gyűjtsünk a látogatókról. Ezek nem tartalmaznak személyes információkat, és nem is alkalmasak a felhasználó egyéni azonosítására. A sütik gyakran olyan egyedi azonosítót tartalmaznak – egy titkos, véletlenül generált számsort – amelyet az eszközöd tárol, melyről az oldalunkat böngészed. Néhány a honlap bezárása után megszűnik, néhány pedig hosszabb időre tárolásra kerül a számítógépeden. A jogszabály értelmében a honlap első látogatásakor felhívjuk a figyelmed a süti-küldés tényére, lehetőséged van egy felugró ablakban ezeket engedélyezni vagy tiltani. Döntésed pedig bármikor a későbbiekben megváltoztathatod.
Ezek a sütik az oldalak kezelőinek szükségszerűek az oldal megfelelő működéséhez. Számunkra anonim statisztikákat jelentenek (pl. melyik korcsoportból olvassák a legtöbben az oldalt) és marketing szempontból is fontosak, hiszen ezek alapján hozunk olyan döntéseket, hogy mit változtassunk meg az oldalon, milyen tartalmak kerüljenek fel.

IV. A felhasználó jogai

Hozzáférés joga
A hírlevélre feliratkozók bármikor kérhetnek információt arról, hogy adataiak kezelése folyamatban van-e.

Helyesbítés joga
A honlapot használók bármikor élhetnek helyesbítési jogukkal és módosíthatják adataikat, hogy hírleveleink a megfelelő címzetthez jussanak el.
Törlés joga
Kötelesek vagyok haladéktalanul törölni az adatbázisból azt az érintettet, aki ilyen kéréssel fordul hozzánk. Erre a Hírlevelek alján található Leiratkozás gomb segítségével van lehetőség, amely információ rögtön eljut a hírlevél küldést végző harmadik félhez.

V. Adatok tárolásának időtartama

E-mail esetében – törlési kérelemig
Hírlevél esetében – törlési kérelemig
Telefonos kapcsolatfelvétel esetében –törlési kérelemig
Facebook oldal - oldal törléséig, érintett általi oldalkedvelés visszavonásáig, érintett törlési műveletéig
Cookies (sütik) esetében -sütik érvényességi idejéig, ill. amíg a felhasználó nem törli a böngészőjéből azokat

VI. Az adatkezelésben résztvevő harmadik felek

Facebook oldal:
Facebook Inc.
Menlo Park, California, USA
Adatkezelési tájékoztató: https://www.facebook.com/about/privacy/update
(Hozzáférés a felhasználó nevéhez, kommentjéhez.)

Hírlevélküldő neve: ListaMester, cím, elérhetőség
(Hozzáférés a feliratkozó nevéhez, email címéhez.)

VII. Panasz esetén

Személyes adataid a legnagyobb körültekintéssel kezeljük. Amennyiben bármilyen kérdésed támad, fordulj bizalommal Egyesületünkhöz a tájékoztató elején említett e-mail címen és telefonszámon.

Mi itt lakunk!

Helyi lakosok az Önkormányzatba? Egyszer érdemes kipróbálni!
Támogassa Ön is Egyesületünket és Várnai Lászlót, hogy Zuglóban
zuglói lakosok is dönthessenek fontos kérdésekben.