Várnai László

07. körzet

Balogh Judit Anikó (60)
kertészmérnök
, környezetvédelmi szakértő

BaloghJudit

Több mint 40 éve zuglói lakos vagyok. Három sikeres lányka – 24, 21 és 12 éves – nevelőszülőjeként egy kicsi Dorozsmai utcai kertes házban lakom. 10 éves környezetvédelmi és vízügyi kormányzati szakértői főtisztviselőség után, 2005 óta a Magyar Népfőiskolai Társaság környezetvédelmi felnőttképzője vagyok. Kárpát-medencei szinten népszerűsítjük a fenntartható, környezettudatos életmódot és élelmiszerbiztonságot. 2001 óta vagyok elnöke az élővilág- és állatvédelemben országosan ismert Fauna Alapítványnak.

Én még emlékszem a patakparti bolgárkertekre, ahonnan friss (bio!)zöldséggel látták el a környékbeli piacokat. Ismerem Zugló még mindig változatos élővilágát, a gyümölcsfás kerteket és álmodom egy pihenő – bécsi Grinzing-szerű – kertvárosias Zuglóról, ahová a belvárosiak – akár biciklivel is - eljárhatnak kikapcsolódni. Környezetvédelmi civilszervezetekkel kb. 15 éve sürgetjük a Rákospatak revitalizációját a patak teljes hosszán. Városunk zöldítéséért harcoltunk és a Levegő Munkacsoport segítségével megvédtük a 74-es trolit, amit autóbuszra cserélt volna önkormányzatunk. Tiltakozunk a Városliget beépítésének terve ellen!

Min változtatnék?

• Képviselőként törődnék a tömegközlekedéssel járó többséggel pl.:
        o A 62-es villamos szombaton du. 2-ig közlekedjen - a Bosnyák-téri piac miatt
        o A 74/a trolijárat közlekedése hasznos lenne szombaton és vasárnap délig

• A kereskedelmi közellátás szinte falusias – az élelmiszeren kívül, kulturális (könyv) és egyéb (ruhanemű stb.) ellátás hiányzik

• A rákospalotai és a Bosnyák téri piac nagy távolságának közepén, korábban jól működött, de mára kihalóban van a Pestújhelyi kispiac. Némi felújítással a Bp. környéki – lehetőleg -bio-kistermelők vonzó árusító helye lehetne

• A Rákospatak-part vízparti pihenő és sétahely-szerű rendezését 3 éve hiába kérjük önkormányzati képviselőinktől. Parkosítás kéne padokkal és a kijelölt kutyafuttatók elkerítésével. Ehhez a patak-parti kutyások felajánlották társadalmi munkájukat

• Hasznos lenne a kutya-ürülék gyűjtők sűrűbb, hálózatos (kiszámítható) kihelyezése

• A belvárosból Zuglóba kimenekülők építkezéseivel lakókörnyékünkön is egyre csökkennek a kertek, fogy környezetünk zöldfelülete és ezzel emelkedik a nyári forróság. Rossz divatként terjedőben van a kertek lekövezése. Pedig így az egyre gyakoribb záporok vízelvezetése csatorna túlterhelést okoz

• Színvonalasabb lomtalanítást és a szelektív hulladékgyűjtésre hajlandó lakosok hulladék-díjának csökkentését kérjük

Bízva a helyi közösségünk erejében, maradok tisztelettel:

Balogh Judit Anikó
06 70 555 0152
Email:< Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.>

Jelöltjeink megtekintése

Mi itt lakunk!

Helyi lakosok az Önkormányzatba? Egyszer érdemes kipróbálni!
Támogassa Ön is Egyesületünket és Várnai Lászlót, hogy Zuglóban
zuglói lakosok is dönthessenek fontos kérdésekben.